Badania mammograficzne

20 czerwca 2018 – środa (8-17) obok budynku Urzędu Gminy, ul. Sportowa 1

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób przeprowadzone zostaną badania mammograficzne dla

mieszkanek Białowieży w dniu:

20 czerwca 2018 – środa (8-17)

obok budynku Urzędu Gminy, ul. Sportowa 1.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, co pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia.

MEDICA Sp. z o.o., Sp. K. realizuje świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2018 roczniki od 1949 do 1968), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Kobietom spoza grupy refundowanej oferujemy badania odpłatnie w kwocie 80zł. Dysponujemy mammobusem wyposażonym w nowoczesny, ucyfrowiony aparat mammograficzny, wykwalifikowaną kadrą z wieloletnim doświadczeniem oraz posiadamy bieżący certyfikat jakości.