• Żubry
  • Sarny

Na językach. Dni kultury włoskiej i polskiej

Na językach. Dni kultury włoskiej i polskiej

Białowieża 6-8 września 2019...

W dniach 6,7 i 8 września Fundacja Biała Wieża we współpracy z Białowieskim Ośrodkiem Kultury i Białowieskim Parkiem Narodowym organizuje w Białowieży wydarzenie integrujące miłośników Podlasia, Puszczy Białowieskiej i pięknych miejsc na świecie silnie związanych z naturą. Wydarzenie połączy dwa narody: Polaków i Włochów zainspirowanych urodą polskiego pogranicza.

Marzymy, żeby Podlasie otwierało się na świat. Budowało swoją markę jako pięknej, zielonej i czystej krainy, w której żyją wspaniali gościnni ludzie. Zaczynamy od współpracy z Włochami, którzy wybrali sobie Białowieżę jako miejsce idealne na warsztaty o życiu w zgodzie z naturą.

Program festiwalu w zarysie:

Piątek 6 września

15-17 – blok wykładowo-fotograficzny: ciekawostki o powiązaniach kultury włoskiej i polskiej Agnieszki Gajewej, pokaz slajdów łącznie z opowieściami: Podlasie oczami Włoszki Francesci de Franceschi i włoskie Apeniny w kadrze Rafała Lewandowskiego
Od 18-ej – Potańcówka z Kapelą Batareja na Stacji Białowieża Pałac

Sobota 7 września
10-13 – wesoła nauka włoskiego z Agnieszką Gajewą i Grażyną Chyrą: gry terenowe, małe lekcje polsko-włoskie
13-17 – warsztaty kulinarne z Joanną Jakubiuk i Agnieszką Gajewą: wariacje na temat ziemniaków i makaronu
15-19 – wykłady o nietoperzach w Białowieskim Parku Narodowym
17 – Czarodziejskie zioła - spotkanie z Bogusławą Czarkowską
19 – kino pod chmurką
19:30 – nietoperzowa wyprawa terenowa

Niedziela 8 września
10:30 – spacer po zioła, rozpoznawanie ziół
10:30-11:30 – nietoperzowe warsztaty artystyczne dla dzieci z Marią Dek-Lewandowską

12:00 - warsztaty z przygotowywania leczniczych octów

13-14:30 – małe lekcje polsko-włoskie
15 – zakończenie imprezy

Podczas potańcówki czeka na Państwa pyszna grochówka przygotowana przez Hotel Białowieski.

Zorganizowaliśmy zbiórkę, festiwal budujemy własnymi siłami. Każda wpłata jest dla nas bardzo ważna.
Poniżej link do zbiórki.

https://pomagam.pl/ydkooy7r

Chcemy budować dobre i mądre kontakty międzynarodowe, zaszczepić w naszych dzieciach potrzebę nauki języków. Chcemy pozwolić zabieganym na co dzień dorosłym i trochę swobodniejszym seniorom przełamywać bariery w porozumiewaniu się z obcokrajowcami, udowodnić, że to wcale nie musi być trudne.

Serdecznie zapraszamy!


Pliki do pobrania