• Żubry
  • Sarny

Śladami Żydów w Białowieży

Śladami Żydów w Białowieży

Wirtualne Muzeum Historii Żydów w Białowieży wspólnie z Koalicją Mieszkańców Puszczy zapraszają 12 listopada o godz. 16.30 do Kina Żubr w Białowieży na pokaz filmu pt. „Ocalony z Białowieży”

Wirtualne Muzeum Historii Żydów w Białowieży wspólnie z Koalicją Mieszkańców Puszczy zapraszają 12 listopada o godz. 16.30 do Kina Żubr w Białowieży na pokaz filmu pt. „Ocalony z Białowieży” – wywiadu z jedynym żyjącym ocalonym z Zagłady mieszkańcem– Davidem Waldshanem, mieszkającym obecnie w USA.

W czasie wywiadu przed kamerą David po raz pierwszy w życiu opowiedział komuś swoją historię. Jest to w tej chwili też jedyna istniejąca relacja dotycząca Białowieży pochodząca od jej żydowskiego mieszkańca.

Film, choć nie jest odpowiedni dla małych dzieci, z powodzeniem może być obejrzany przez młodzież.

Tego samego dnia o godz. 13.00 Katarzyna Winiarska, twórczyni Muzeum oraz filmu, będzie oprowadzać po Białowieży śladami społeczności żydowskiej. Zbiórka pod budynkiem Urzędu Gminy Białowieża, ul. Sportowa 1

Wstęp wolny.

Film powstał w ramach Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia ze środków Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny.

Przydatne linki