• Żubry
  • Sarny

Białowieska podstawówka na miejscu 5-6 w województwie

Białowieska podstawówka na miejscu 5-6 w województwie

Dnia 26.03.2019r., w odległych Suwałkach odbył się półfinał Igrzysk Dzieci województwa podlaskiego w piłce siatkowej czwórek chłopców. Turniej nie przyniósł niespodzianki.  Nasza szkoła po długiej podróży i przeciętnej grze zajęła 3 miejsce w turnieju Przegrała po 2:0 ze szkołami sportowymi z SP 10 Suwałki i SP 21 Białystok oraz pokonała SP Grajewo 2;1 zajmując ostatecznie 5-6 miejsce w naszym województwie. Szkoda, że nie wznieśliśmy się na wyżyny  naszych umiejętności – choć wiedziałem że będzie to prawie niemożliwe po tak długiej podróży. Narzekać możemy jedynie na „system” – ale kiedyś trzeba było przegrać i to nie z byle kim, bo szkołami, które mają u siebie SOS-y (Siatkarskie Ośrodki Sportowe). Momentami nawiązywaliśmy równorzędną walkę, ale dzisiaj wygrać dało się tylko z podstawówką z Grajewa. Po drodze do półfinałów pokonaliśmy wiele szkół z naszego powiatu i województwa, więc tym bardziej chłopakom należą się wielkie GRATULACJE. Czekamy na kolejne dobre mecze w rozgrywkach Kindera.

Nauczyciel w-f Jarosław  Kutikow.