• Żubry
  • Sarny

Brązowy medal Mistrzostw Polski LZS Aleksandry Świć

Brązowy medal Mistrzostw Polski LZS Aleksandry Świć

Aleksandra Świć - uczennica III klasy gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białowieży, reprezentująca barwy KS Podlasie Białystok, w dniu 04.03.2017r. zdobyła brązowy medal

Aleksandra Świć - uczennica III klasy gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białowieży, reprezentująca barwy KS Podlasie Białystok, w dniu 04.03.2017r. zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski LZS w Biegach Przełajowych. Jest to największy sukces w dotychczasowej karierze Oli. Zawody odbyły się w Żerkowie (woj. wielkopolskie). W sobotę Ola startowała w biegu na 2km w kategorii juniorek młodszych, gdzie ustąpiła jedynie starszym o rok koleżankom.

Dotychczasowe największe sukcesy Oli to:
- I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce w biegu na 1000m (Zamość)
- II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych w biegu na 1,5km (Biała Podlaska)

Ponadto Ola jest wielokrotną mistrzynią powiatu hajnowskiego i województwa podlaskiego w biegach przełajowych i biegu na 600m.

Pierwszy medal Mistrzostw Polski – to marzenie każdego sportowca, jednak droga do jego zdobycia jest pełna wyrzeczeń i ciężkiej pracy wykonywanej w czasie wielogodzinnych treningów. Determinacja Oli i jej rodziców Anetty i Radosława Świć, którzy są jej trenerami, tym bardziej zasługuje na słowa uznania. Nie jest łatwo trenować własne dziecko, aby osiągnąć tak wysoki poziom sportowy na arenie ogólnopolskiej. A jednak się udało, za co Wam i Oli serdecznie dziękujemy.

Po wielu sukcesach i złotych medalach w województwie przyszedł czas na pierwszy medal Mistrzostw Polski. To ogromny sukces nie tylko dla Oli, ale i całej społeczności Białowieży. Z tego powodu gratujemy Oli oraz trenerom. Życzymy dużo zdrowia i kolejnych medali z coraz bardziej cenniejszych kruszców. Mamy nadzieję, na kolejne sukcesy Oli i dołączenie do  grona „naszych” medalistów mistrzostw Europy.

Opracował: nauczyciel w-f
J.K.