• Żubry
  • Sarny

Dobra passa siatkarzy podstawówki podtrzymana

Dobra passa siatkarzy podstawówki podtrzymana

Kolejny awans siatkarskiej młodzieży stał się faktem. Po niespodziewanej przegranej walce z SP Kleszczele siatkarze naszej podstawówki, nie tylko odrobili straty, ale pokonali 2:0 faworyzowany zespół gospodarzy SP2 Mońki oraz SP Wasilków wynikiem 2:0 - zajmując pierwsze miejsce w półfinale, a jednocześnie uzyskując awans do Finału Grupy Południowej Igrzysk Dzieci z zaliczonym zwycięstwem. Zwycięskie wyjazdy naszych uczniów budują i dają wiele satysfakcji, gdyż po złym występie w Kleszczelach pokonaliśmy dwie sportowe szkoły. Nasi zawodnicy Nataniel Przygodzki, Mateusz Szpakowicz, Jakub Szyłak, Igor Tyczyno, Oliwier Pasyńczuk, Eliasz Piotrowski, Radosław Sobociński dali popis gry w pierwszym secie meczu z Mońkami. Równie dobrze radziła sobie w secie drugim czwórka Maksymilian Czeremczuk, Michał Glencner, Szymon Jabłoński, Michał Lickiewicz, Tomasz Kołodziński wygrywając zdecydowanie rywalizację i całe spotkanie z faworytem 2:0, stając się czarnym koniem zawodów. W meczu z SP Wasilków widoczna była duża pewność białowieskiej podstawówki zarówno w pierwszym, jak i drugim secie. Całe spotkanie nie należało do najłatwiejszych, ale dobra gra przyniosła drugie, pewne zwycięstwo. Cieszy rosnąca forma kolejnego pokolenia siatkarskiego narybku w Białowieży. Gratulacje !!! Trzymamy kciuki w FINALE grupy. Powodzenia.

Opiekunowie: Jarosław Kutikow, Piotr Leoniuk.