• Żubry
 • Sarny

OSP Białowieża wygrywa w Narewce

OSP Białowieża wygrywa w Narewce

W sobotę, 16 stycznia, odbył się turniej o Puchar Wójta Narewki w piłce siatkowej. Doskonale spisała się w nim drużyna reprezentująca Ochotniczą Straż Pożarną w Białowieży, która zwyciężyła w zawodach.

- Naszym założeniem minimum było wygranie jednego meczu – mówi Piotr Orzechowski, kapitan białowieskiego zespołu – nie spodziewaliśmy się, aż tak dobrego wyniku.

Już pierwsze spotkanie wskazywało, że strażacy z Białowieży mają szansę na dobry wynik. Mimo przegranej z Hajnówką dwa do jednego, widać było, że są w dobrej dyspozycji.

Kolejny mecz to rywalizacja z Michałowem. O zwycięstwie OSP zadecydowała przede wszystkim mała ilość własnych błędów oraz bardzo dobra skuteczność w ataku. Szczególnie przyjmujący w ofensywie radzili sobie bardzo dobrze. Zwycięstwo Białowieży ani przez moment nie było zagrożone.

Ostatnie spotkanie to mecz z gospodarzami. Zdecydowanym faworytem była drużyna z Narewki. Jednak białowiescy siatkarze zagrali z ogromną determinacją. Ponownie bardzo skuteczni byli atakujący, do tego dobrze funkcjonowała współpraca bloku z obroną. Dzięki temu, po emocjonującym i zaciętym meczu, OSP udało się pokonać gospodarzy zawodów, co pozwoliło na zwycięstwo w całym turnieju.

- Oczywiście cały zespół należy ocenić bardzo dobrze – podsumowuje Piotr Orzechowski – szczególne wyróżnienie należy się naszym przyjmującym- Wojciechowi Lisickiemu i Tomaszowi Androsiukowi. Nasza obecna forma to dobry prognostyk przed Mistrzostwami LZS Województwa Podlaskiego, które będziemy organizować już po raz trzeci w Białowieży.

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • Narewka-Michałowo 2:1 (25:20, 23:25, 15:13)
 • Hajnówka-Białowieża 2:1 (25:23, 22:25, 15:12)
 • Narewka-Hajnówka 2:0 (25:22, 25:21)
 • Michałowo-Białowieża 0:2 (20:25, 23:25)
 • Narewka-Białowieża 0-2 (23:25, 21:25)
 • Hajnówka-Michałowo 2:0 (25:13, 25:14)

Końcowa kolejność:

 1. Białowieża 5 pkt., sety: 5-2
 2. Hajnówka 4 pkt., sety: 4-3
 3. Narewka 4 pkt., sety: 4-3
 4. Michałowo 1 pkt., sety: 1-6

Wyróżnieni zawodnicy:

 • MVP Turnieju: Wojciech Lisicki (Białowieża)
 • Najlepiej rozgrywający: Wojciech Gutowski (Białowieża)
 • Najlepiej zagrywający: Dawid Skiepko (Narewka)
 • Najlepiej broniący: Andrzej Moroz (Hajnówka)
 • Najlepiej atakujący: Łukasz Kruk (Hajnówka)
 • Najlepiej przyjmujący: Wojciech Gabiec (Michałowo)

Skład OSP Białowieża: Piotr Orzechowski (kapitan), Wojciech Gutowski, Wojciech Linke, Mateusz Gutowski, Wojciech Lisicki, Artur Kupień, Tomasz Androsiuk, Damian Kazimierczak.

Mateusz Gutowski