• Żubry
  • Sarny

Powiatowe Igrzyska w biegach przełajowych

Powiatowe Igrzyska w biegach przełajowych

Piękna, jesienna pogoda, przywitała w dniu 22 października 2019r na terenie Nadleśnictwa Hajnówka około 300 zawodników...

Piękna, jesienna pogoda, przywitała w dniu 22 października 2019r na terenie Nadleśnictwa Hajnówka około 300 zawodników w ramach współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Mistrzostwa powiatu hajnowskiego w biegach przełajowych rocznika 2009-2005.

Nasza szkoła przystąpiła do zawodów beż kilku ubiegłorocznych finalistów i finalistek. Powodem dużej absencji była zaplanowana dużo wcześniej w tym okresie klasowa wycieczka klasy VI oraz kuratoryjny przedmiotowy konkurs z historii. Uczniowie w biegach startowali w zależności od kategorii wiekowej. Awanse do półfinałów wojewódzkich uzyskiwało 10 zawodniczek i 11 zawodników z każdego biegu. Pomimo tak dużych braków troje naszych uczniów uzyskało awans do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się 27 marca 2020 roku w ZSS Supraśl. Wszyscy startujący dali z siebie „maksa”, Filip Bruszewsjki, Maja Dowbysz, Jan Jaganow, Tomasz Kołodziński, Miłosz Kotlarek, Przemysław Kotlarek, Jakub Szyłak,  ale do największych szczęśliwców należą:

2 miejsce Angelika Szpakowicz
8 miejsce Aleksandra Wołosik
9 miejsce Wojciech Bruszewski

Na koniec zawodów dokonano uroczystej dekoracji najlepszych szóstek. Medale wręczali nauczyciele wf pod kierownictwem Janusza Ludwiczaka i Romana Sacharczuka trenera LA Parkietu Hajnówka i startera zawodów.

Opracował: Jarosław Kutikow