• Żubry
  • Sarny

Puchar Polski Nordic Walking

Puchar Polski Nordic Walking

Ruszyły zapisy na Puchar Polski Nordic Walking! Po raz pierwszy organizujemy finał! ...

Setki uczestników, duża dawka pozytywnych emocji, solidna porcja sportowej rywalizacji i ta piękna puszcza… Tak w skrócie można opisać Puchar Polski Nordic Walking, odbywający się w Hajnówce, na skraju naturalnej perełki z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO – Puszczy Białowieskiej.

Dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Hajnówce od 2012 r. jest jednym z przystanków maszerów – bowiem w ramach Pucharu Polski Nordic Walking odbywa się cykl zawodów w poszczególnych miejscowościach. W roku 2015 takie zawody odbyły się w Kolbuszowej, Polanicy Zdrój, Osielsku, Elblągu, Gdańsku i oczywiście w Hajnówce. Finał – dotąd rozgrywany w Gdańsku, siedzibie organizatora tj. Polskiej Federacji Nordic Walking. W 2016 r. po raz pierwszy w historii Pucharu Polski Nordic Walking to Hajnówka będzie gospodarzem finału.
Zapisy już ruszyły!!!

Miejscem   startu   i   mety   zawodów   jest   przystanek   kolejki   leśnej   na terenie  Nadleśnictwa Hajnówka. Zawody będą rozgrywane na dystansie 20 km, 10 km oraz 5 km w naturalnym terenie, trasami w Puszczy Białowieskiej. Zawody rozgrywane będą w 23. kategoriach męskich i damskich. Wystartować  może każdy, bez względu na wiek, płeć czy kondycję. Tegoroczną nowością jest możliwość udziału w rajdzie, poza zawodami – tak więc każdy, kto chce po prostu spędzić aktywnie czas, a zamiast sportu, spróbować nowej, nieformalnej dyscypliny NW tj. nordic plotnig (:)) – zapraszamy! Uczestnicy dokonują zapisów oraz opłaty na stronie internetowej http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/registration/321 (do wtorku 6 września br.) lub przeddzień zawodów (godziny  popołudniowe) w punkcie wyznaczonym na terenie Nadleśnictwa Hajnówka.  Uwaga! Mieszkańcy regionu mogą wziąć udział bezpłatnie - pod warunkiem, że zapiszą się do wtorku 6 września (zapisy w biurze zawodów wiążą się z opłatą). Pomocy przy rejestracji udziela biuro Lokalnej Organizacji Turystycznej Region Puszczy Białowieskiej (Centrum Turystyki w Hajnówce ul. 3 Maja 45, 85 682 43 81, www.lot.bialowieza.pl). Z kolei informacji organizacyjnych na temat imprezy udziela Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Hajnówce, 85 682 30 46.

Organizatorzy zapewniają opiekę medyczną, pakiet startowy, możliwość wypożyczenia sprzętu także w dniu imprezy, doskonałą zabawę, a po sportowych zmaganiach – tradycyjną imprezę integracyjną. Ale na tym nie koniec atrakcji – dzięki uprzejmości Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do przejażdżki kolejki wąskotorowej, wezmą także udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Tak więc już dziś rezerwujcie termin w kalendarzu i 10 września widzimy się na starcie FINAŁU Pucharu Polski Nordic Walking. Do zobaczenia!
Regulamin zawodów: http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/Reg58/321
Organizatorzy:
• Starostwo Powiatowe w Hajnówce
• Nadleśnictwo Hajnówka
• Polska Federacja Nordic Walking
 
PATRONATY
• Wojewoda Podlaski
• Marszałek Województwa Podlaskiego
• Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych
 
PARTNERZY
• Urząd Gminy Hajnówka
• Urząd  Miasta Hajnówka
• LOT "Region Puszczy Białowieskiej"
• Park Wodny w Hajnówce
• Runo Sp. z o.o.
• Białowieski Park Narodowy

Katarzyna Nikołajuk