• Żubry
  • Sarny

Rekord w turnieju o Puchar Wójta Gminy Białowieża

Rekord w turnieju o Puchar Wójta Gminy Białowieża

W dniach 24-25 luty 2017r., odbył się Międzynarodowy Turniej Białowieskich Zakładów Pracy.

Była to już XI edycja turnieju, a zarazem pierwsza międzynarodowa, ponieważ w tym roku na zaproszenie zawitali do nas goście BPN ze wschodniej strony Puszczy Białowieskiej. Była to rekordowa edycja pod względem zgłoszonych zespołów - 16 drużyn.

Drużyny reprezentowane przez 11 zakładów pracy, rywalizowały w 2 kategoriach: amatorzy i zaawansowani. W związku z dużą liczbą zgłoszonych, amatorzy (tylko z nazwy) zostali podzieleni na dwie grupy.

Imprezę rozpoczął występ artystyczny dziewcząt z Domu Dziecka w Białowieży, a zaraz po nim, turniej oficjalnie otworzył Wójt Gminy Białowieża Grzegorz Kasprowicz w towarzystwie Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Przewodniczącego Rady Gminy, Pani Dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego oraz Prezesa i członków Zarządu UKS Olimpijczyk Białowieża.

Już od pierwszego piątkowego meczu emocje były olbrzymie. Zespół Szkolno Przedszkolny podejmował Technikum Leśne. Technikum wygrało ten mecz na przewagi 2:1 i zapoczątkowało swoją drogę do zwycięstwa całego turnieju w kategorii amatorów.

W grupie zaawansowanej mierzyły się zespoły Straży Granicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Parku Narodowego z Białorusi oraz Towarzystwa Sportowego „Żubr”. Bezkonkurencyjny okazał się zespół Ochotniczej Straży Pożarnej, który wygrał wszystkie swoje mecze, pokazując przy tym widowiskową grę na bardzo wysokim poziomie. Każdy zespół grupy zaawansowanej, dostarczył nam innych zachwytów: OSP pokazała bardzo mądrą, przemyślaną grę. T.S. „Żubr” wniósł świeżość w połączeniu z doświadczeniem Mirka Waszkiewicza, który pokierował zespółem do zwycięstwa w meczu ze Strażą Graniczną. Nasi przyjaciele z Białorusi bronili każdą piłkę, pilnowali każdego centymetra boiska tak, że w końcu inne zespoły przestawały „kiwać”. Straż graniczna zaprezentowała ataki Stefana Ochryciuka, dla którego żaden „blok” nie był odpowiednio wysoki i który „oszczędzając się” wbijał „gwoździe” w drugi metr boiska.   

Kolejność drużyn w turnieju:
Zaawansowani:
1. Ochotnicza Straż Pożarna I
2. T. S. „Żubr: B-ża
3. Placówka Straży Granicznej I
4. Białowieski Park Narodowy Białoruś

Amatorzy:
1. Technikum Leśne
2. Białowieski Park Narodowy I
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny I
4.  Placówka Straży Granicznej II
5. Urząd Gminy
6. Nadleśnictwo
7. Instytut Biologii Ssaków PAN I
8. Instytut Biologii Ssaków PAN II
9. Białowieski Park Narodowy II
10. Ochotnicza Straż Pożarna II
11. Instytut Badawczy Leśnictwa
12. Zespół Szkolno-Przedszkolny II

Oprócz rywalizacji sportowej, prowadzona była także loteria fantowa. Co roku cieszy się ona wielkim zainteresowaniem, szczególnie ze strony najmłodszych kibiców. Dzięki sponsorom, udało się zebrać masę prezentów. W sobotę po zakończeniu wszystkich meczy, odbyło się wręczenie medali i pucharów, a także kwiatów dla wszystkich grających zawodniczek.

Turniej Zakładów Pracy to już białowieska tradycja i historia. Są to najważniejsze zawody w Białowieży, o czym świadczy zainteresowanie nimi, poziom graczy, a także fakt, że już kilka miesięcy wcześniej liczba zakładów przychodzących na treningi radykalnie rośnie. Dobra zabawa, wielkie emocje, radość po zwycięstwie… Jest wiele zalet tej imprezy, ale najważniejsze jest to, że zachęcamy młodzież do uprawiania sportu. Dzieci patrząc na grających rodziców, nauczycieli, znajomych, widzą jaką pasją jest dla nas siatkówka i ile może sprawić wszystkim przyjemności.

Tradycyjnie podziękowania należą się ludziom dobrej woli, których z roku na rok przybywa coraz więcej:

Sponsorzy i współorganizatorzy XI Turnieju Zakładów Pracy:

Urząd Gminy Białowieża – sponsor główny
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białowieży
Jolanta i Janusz Szpakowicz - główny sponsor indywidualny
„Jerzyk” - Jerzy Chilecki
Alina i Roman Wołkowyccy - Kwatera Nad Stawami
Białowieski Park Narodowy
„Arhelan” Burzyńscy sklep nr 49 w Białowieży
Agnieszka i Michał Kołodzińscy
Agnieszka i Michał Panfiluk
Agnieszka i Paweł Stankiewicz
Anise PPHU Helena Kasprowicz
Auto Komis RYBAK Białystok ul. Zabłudowska 37
Anna  i Janusz Szawkało
Anna i Anatol Plewa
Bank Spółdzielczy w Hajnówce
Barbara i Mirosław Bruszewscy
Białowieski Ośrodek Kultury
Biuro Ubezpieczeń Halina i Mirosław Borowik
Dom Dziecka w Białowieży
Cukiernia ‘Emma” Hajnówka
Dartom skup Dariusz Sawicki B-stok
Dom Pomocy Społecznej „Rokitnik”
Emilia i Sebastian Bajko
Firma Handlowo-Usługowa „Cerex” Renata Wasilewska
Grafix Białystok
Hermes sp. z o.o.
Hurtownia wędlin King dystrybucja odział Białystok
Instytut Badawczy Leśnictwa
Instytut Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
Irena i Jerzy Dowbysz
Joanna i Anatol Lewczuk kwatera „Na skraju”
Kwiaciarnia Lawenda Elżbieta Zakrzewska, Grażyna Kardasz
„Mango” PPHU Mirosław Popow
Mariola i Przemysław Glencner
Nadleśnictwo Białowieża
OSP Białowieża
P.P.H.”Karmel” Import Export Hajnówka
Park Wodny w Hajnówce
Pokrycia dachowe Norbert Owerczuk
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddz. w Białowieży
Przewodniczący Rady Gminy Białowieża – Krzysztof Zamojski
Restauracja Parkowa
Placówka Straży Granicznej w Białowieży
 „Sklep Rybny” Z. i M. Dzwidziuk, M. Dziubonos”
Soccer Salon Sportowy Białystok
Społem PSS Zakład piekarsko-ciastkarski Hajnówka
„Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa „Krynka”
Szuma Design - elementy wyposażenia i wystroju wnętrz upominki i medale okolicznościowe
Technikum Leśne w Białowieży
TON S.j. PHU Kardasz i wspólnicy
T. S. Żubr Białowieża
Trans-Stol  Jan Masalski przewóz osób Lipiny 59
Walizka i klienci
Zawodnicy Instytutu Biologii Ssaków
UKS "Olimpijczyk" Białowieża
 

Opracowali: P.L. i J. K.