• Żubry
  • Sarny

Siatkarskie zmagania w Białowieży

Siatkarskie zmagania w Białowieży

Po raz 14-ty udało się zorganizować Turniej Białowieskich Zakładów Pracy o Puchar Wójta Gminy Białowieża.

Po raz 14-ty udało  się zorganizować Turniej Białowieskich Zakładów Pracy o Puchar Wójta Gminy Białowieża. Zgromadził on na sali i trybunach rzesze miłośników siatkówki w różnym wieku.

28 lutego imprezę oficjalnie otworzył Wójt Gminy Białowieża Albert Litwinowicz w towarzystwie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Krzysztofa Petruka, Przewodniczącego Rady Gminy Białowieża Włodzimierza Wołkowyckiego, Wiceprzewodniczącego Rady Gmin Białowieża Krzysztofa Zamojskiego, pomysłodawcy turnieju Jerzego Chileckiego oraz Prezesa Zarządu UKS Olimpijczyk Białowieża Jarosława Kutikow, Wiceprezesa Romana Bugwina i członka Zarządu Piotra Leoniuka.
Jak co roku drużyny rywalizowały w 2 kategoriach: amatorzy i zaawansowani.  W związku z rosnącą z roku na rok liczbą drużyn, amatorzy (tylko z nazwy) zostali podzieleni na dwie grupy. W wielkim finale spotkały się zespoły Urzędu Gminy Białowieża I z Instytutem Badawczym Leśnictwa, z którego zwycięsko wyszedł nasz Urząd Gminy Białowieża I na czele z dumnym ze swojej drużyny Wójtem w składzie.
W grupie zaawansowanej mierzyły się zespoły Placówki Straży Granicznej, Towarzystwa Sportowego „Żubr”, Białowieskich Drezyn, Nadleśnictwa Białowieża i Sołectwa Stoczek. Mecze w tej grupie doskonale sędziował Maciej Karpiuk reprezentant naszego klubu. Zwycięzcą  okazał się doskonale dysponowany zespół Placówki Straży Granicznej. W grupie zaawansowanej wystąpiło bardzo wielu młodych zawodników, co oznacza, że piłka siatkowa z naszej społeczności nie zniknie.
Ponadto słowa uznania należą się paniom, które rywalizowały w grupach amatorskich, jak równy z równym z „rosłymi” mężczyznami. Warto zauważyć, że solidne przygotowania do turnieju, były widoczne podczas gry. Nawet pani Bożena sprawująca opiekę medyczną w czasie turnieju „na szczęcie” nie mogła wykazać się swoimi umiejętności.
Nad prawidłowym prowadzeniem biura zawodów i skrupulatnym zliczaniu małych punktów, potrzebnych do rozstrzygnięcia rywalizacji w grupach czuwał Radosław Świć. Ta niewidoczna pomoc pozwoliła na sprawne przeprowadzenie turnieju.

Kolejność drużyn w turnieju:

Zaawansowani:
1. Placówka Straży Granicznej w Białowieży
2. Białowieskie Drezyny
3. Nadleśnictwo Białowieża
4. Sołectwo Stoczek
5. Towarzystwo Sportowe „Żubr”

Amatorzy:
1. Urząd Gminy Białowieża I
2. Instytut Badawczy Leśnictwa
3. „Jerzyk”
4.  Zespół Szkolno-Przedszkolny I
5. Technikum Leśne w Białowieży
6. Instytut Biologii Ssaków PAN II
7. Instytut Biologii Ssaków PAN I
8. Nadleśnictwo Białowieża II
9. Urząd Gminy Białowieża II
10. Dom Pomocy Społecznej „Rokitnik”
11. Zespół Szkolno-Przedszkolny II

Tradycyjnie prowadzona była także zabawa fantowa z udziałem dzieci, a głównym bohaterem i ulubieńcem najmłodszych został Przewodniczący Rady Gminy, którego dzieci wciągnęły do wspólnej zabawy. Dzięki coraz większej liczbie sponsorów, udało się zebrać masę prezentów. Jest Was coraz więcej, a Turniej dzięki takim ludziom - jak Wy - rośnie w siłę i wzbudza coraz większe zainteresowanie w naszym małym, lokalnym społeczeństwie.
Zapewniliśmy słodki poczęstunek dla dzieci i przygotowaliśmy kącik kawowy, tłumnie odwiedzany zarówno przez zawodników, jak i kibiców. Nad jego sprawnym funkcjonowaniem czuwały nasze panie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
Od kilku miesięcy nad medialnym przygotowaniem turnieju pracował nasz pedagog Piotr Leoniuk. To jego fantastyczne pomysły pozwalały na właściwy przepływ informacji do odbiorców, a w ostateczności uczestników i sponsorów naszego turnieju.
W trakcie trwania turnieju dziewczęta ze szkolnego wolontariatu pod przewodnictwem pani Grażyny Jóźwik prowadziły charytatywną zbiórkę na schronisko dla zwierząt. Zebrały znaczne ilości karmy ponad 40 kg oraz 336,77 zł, które zostaną przekazana na rzecz schroniska „Ciapek” w Hajnówce.
Po zakończeniu wszystkich meczy, odbyło się wręczenie pamiątkowych medali i pucharów ufundowanych przez Wójta Gminy Białowieża. Nagrodziliśmy sędziów, którzy są naszymi uczniami i zawodnikami UKS Olimpijczyk Białowieża. Były podziękowania i wyróżnienia,   a zamknięcia fajnego XIV Turnieju dokonał tradycyjnie Wójt Gminy Albert Litwinowicz.

Nasi sponsorzy Turnieju Białowieskich Zakładów Pracy o Puchar Wójta Gminy Białowieża.

Urząd Gminy Białowieża – sponsor główny
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białowieży
Jolanta i Janusz Szpakowicz – główny sponsor indywidualny
„Jerzyk” – Jerzy Chilecki – współtwórca turnieju
Alina i Roman Wołkowyccy – „Kwatera Nad Stawami”
Agent Ubezpieczeniowy Sergiusz Lewczuk
Agnieszka i Mirosław Kołodzińscy
Agnieszka i Michał Panfiluk
Ala i Mikołaj Stepaniuk
Anna i Krzysztof Siemieniaka
Agnieszka i Paweł Stankiewicz
Anna  i Janusz Szawkało
Anna i Anatol Plewa
„Arhelan” Burzyńscy sklep nr 49 w Białowieży
Artland Hajnówka
Auto Naprawa Damian Szpakowicz
Bar Biesiada Białowieża
Babushka „Bistro” Białowieża
Barbara i Mirosław Bruszewscy
BCMB, Sp. z o.o Białystok
Białowieski Ośrodek Kultury
Białowieskie Centrum Sportu
BDR Budarex Dariusz Pietraszko
BIAFORM SA Zakłady Przemysłu Sklejek
Bliżej Natury Agnieszka i Andrzej Kaczanowscy
Chaty w Białowieży Wojciech Kuryło
Cukiernia „Emma”  Borowik
Dom Pomocy Społecznej „Rokitnik”
Firma Handlowo-Usługowa „Cerex” Renata Wasilewska
Gardecon - producent betonu architektonicznego
Corpig. Hurtownia art. elektrycznych i elektrotechnicznych
DAKAR Meble S. W. Szewczenko s. j.
DARTOM Skup Sawicki sp.j.
Dom Dziecka w Białowieży
Drewutnia sklep z pamiątkami Katarzyna i Przemysław Szuma
Dwór na Otulinie Beata i Kamil Pasyńczuk
Emilia i Sebastian Bajko
Garniec Podlaski Walentyna Oksentowicz
Grafix Białystok
Gospodarstwo ogrodnicze Wilczewscy
Hajstra Wojciech Sobociński
Hermes sp. z o.o.
Hotel Żubrówka w Białowieży
Instytut Badawczy Leśnictwa
Instytut Biologii Ssaków PAN
Irena i Jerzy Dowbysz „Gospoda pod Żubrem”
Joanna i Anatol Lewczuk kwatera „Na skraju”
Joanna i Krzysztof Zamojscy
Kwiaciarnia Lawenda Elżbieta Zakrzewska, Grażyna Kardasz
Marek Zubrycki
Maria Buszko
Mariola i Przemysław Glencner
Mateusz Gutowski
Mikołaj Golonko
Monika Nowogrodzka
Nadleśnictwo Białowieża
Narwik Barbara i Piotr Bajko
P.P.H. KARMEL s.c. Alina Dabrowska, Marta Dąbrowska
Park Wodny w Hajnówce
Paulina Buszko-Kondel
Pokrycia dachowe Norbert Owerczuk
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddz. w Białowieży
Przewodniczący Rady Gminy Białowieża Włodzimierz Wołkowycki
Pensjonat Unikat
Pensjonat Gawra
Posterunek Policji w Białowieży
PUK Hajnówka
Restauracja Pokusa
Placówka Straży Granicznej w Białowieży
Siatkarze Instytutu Biologii Ssaków
Sklep „Pod Sarenką”
„Sklep Rybny” Z. i M. Dzwidziuk, M. Dziubonos”
Soccer Salon Sportowy Białystok
Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa „Krynka”
Technikum Leśne w Białowieży
Teresa Gradolewska
T. S. Żubr Białowieża
Trans-Stol Jan Masalski przewóz osób
Walizka Eliza Łozowska
Woronowicz Halina
Wójcik Jan
UKS „Olimpijczyk” Białowieża

Turniej jest imprezą, na którą wszyscy czekają cały rok. Jest okazją do spotkania wielu ludzi, wymiany poglądów i doświadczeń. Towarzyszy mu wspaniała integracja, dobra zabawa oraz wielkie emocje - jak radość czy gniew. Jednak głównym celem, który osiągamy, jest pokazanie młodszym pokoleniom, ile przyjemności sprawia nam piłka siatkowa. Uświadomienie, że jeżeli wyrobimy pewne dobre nawyki w młodości, to pozostaną z nami na całe życie.

Opracował: Piotr Leoniuk, Jarosław Kutikow

Pełną fotorelację oraz naszych sponsorów na tablicy można zobaczyć na Facebooku UKS Olimpijczyk Białowieża

https://www.facebook.com/uksbialowieza