• Żubry
  • Sarny

Trzecie miejsce UKS ”Olimpijczyk” Białowieża

Trzecie miejsce UKS ”Olimpijczyk” Białowieża

Mikołajkowy Turniej w piłce siatkowej chłopców klas IV, V i VI do Suwałk

Ogromnym przedsięwzięciem trzeba nazwać wyjazd na Mikołajkowy Turniej w piłce siatkowej chłopców klas IV, V i VI do Suwałk. Dużą zasługę w tym wyjeździe należy przypisać naszemu Urzędowi Gminy, który w większości sfinansował kosztowny wyjazd. Szesnastu zawodników i dwóch opiekunów o 6.00 rano wyruszyło walczyć z najlepszymi klubami z województwa. W Kategorii dwójek nasi podopieczni należeli do faworytów, jednak losowanie, a także słabsza gra sprawiły, że zajęli dopiero trzecie miejsce w rozgrywkach grupowych i medale pozostały tylko w marzeniach. Niespodziewanie dobrze rozpoczęli nasi zawodnicy w trójkach krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa w grupie. Niestety w walce o finał przegrali z bardzo dobrze dysponowaną drużyną gospodarzy SUKSS Suwałki i musieli zadowolić się grą o brązowy medal, gdzie po wspaniałej walce pokonali renomowaną drużynę MUKS Olimpik Mońki stając tym samym na trzecim podium. W  rozgrywkach czwórek klas szóstych chłopców drużyna UKS Olimpijczyk Białowieża nie miała chyba dobrego dnia, albo czterogodzinna podróż dała się we znaki, bo Olimpijczycy kroczyli od przegranej do przegranej nie znajdując sposobu na dobrze grających przeciwników, ostatecznie zajmując czwarte miejsce w grupie. W walce o miejsca pokonali ostatecznie przeciwników, ale był to tylko mecz o honor.

To kolejny pożyteczny sprawdzian naszych możliwości i trzeba stwierdzić, iż na tle klubów z klasami sportowymi nie odstajemy zbytnio od najlepszych, a w niektórych przypadkach wręcz przeciwnie – trudno z nami wygrać. Gratulacje wszystkim uczestnikom za ambitną postawę w turnieju. Były to ciężkie, ale i pożyteczne zawody.

Opracował: Jarosław Kutikow