Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Szepietowa

Dwudniowy turniej o Puchar Burmistrza Miasta Szepietowa był doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności młodych siatkarzy z UKS Olimpijczyk Białowieża oraz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białowieży. Na turniej zaproszonych zostało 8 drużyn chłopców i 8 dziewcząt. Wielka hala sprawiła ogromne wrażenie na dzieciach. Zespoły z Wysokiego Mazowiecka, Moniek, Białegostoku, Szepietowa, zostały podzielone na dwie grupy, w których grał każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 25 pkt. Czteroosobowe zespoły swoje rozgrywki w grupach zakończyły około 13.00, by udać się na zasłużony posiłek zapewniony przez organizatora UKS "REKORD" Szepietowo. Poobiednie granie rozpoczęła pierwsza drużyna w składzie/ Wojciech Bruszewski, Bartosz Cieślak, Kamil Glencner, Jakub Ptaszyński/, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w grupie uzyskała prawo gry o miejsca 5-8 w turnieju. Druga drużyna / Michał Glencner,  Szymon Jabłoński,  Michał Lickiewicz, Mateusz Szpakowicz, Gabriel Wołkowycki/ rozpoczęła popołudniowy turniej od porażki, ale w kolejnym meczu zdobyła  punkty. W ostatecznym rozrachunku w grupie zajęła czwarte miejsce oraz prawo gry o miejsca 5-8 w turnieju. Równolegle swoje mecze na ogromnej hali rozgrywały dziewczęta.

Mecze o miejsca rozpoczęły się w niedzielą i zapewniły VI-miejsce pierwszej drużynie i VIII – drugiej UKS Olimpijczyk Białowieża.

Wielki turniej, ogromne puchary i medale zdobyte kolejne doświadczenie i ostatecznie niezły wynik– tak można podsumować udział we wspaniale zorganizowanym turnieju w Szepietowie.

Opracował: Jarosław Kutikow