• Żubry
  • Sarny

Turniej piłki siatkowej chłopców klas V-tych

Turniej piłki siatkowej chłopców klas V-tych

Po raz kolejny w białowieskim Zespole Szkolno-Przedszkolnym, odbył się cykliczny turniej piłki siatkowej chłopców klas V-tych z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Organizatorem turnieju był UKS „Olimpijczyk” Białowieża. Prezes Jarosław Kutikow z pomocą Piotra Leoniuka po raz kolejny zorganizowali zawody okraszone medalami i nagrodami dla każdego uczestnika. Była to doskonała okazja do świętowania 100-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz promocji sponsorów.

W tym roku UKS Olimpijczyk gościł u siebie zespoły z Moniek, Kleszczel, Białegostoku, Dziadkowic, Wysokiego Mazowieckiego i Szepietowa. 18 drużyn podzielono na trzy grupy. Po fazie grupowej o I miejsce walczyły drużyny z Białowieży, Białegostoku i Kleszczel. Turniej wygrała pierwsza drużyna Białegostoku, drugi był UKS Olimpijczyk I zaś trzeci plac wywalczyła I drużyna z Kleszczel. Poza medalami za miejsca, z każdego zespołu wyłoniono najlepszego zawodnika i nagrodzono go statuetką. Wszyscy zawodnicy jak i sędziowie (uczniowie ZS-P w Białowieży), a także trenerzy, otrzymali pamiątkowy medal oraz drobny upominek od sponsorów. Biuro posła na Sejm RP ufundowało za trzy pierwsze miejsca Puchary. W czasie przerwy przygotowano słodki poczęstunek, który pomógł w regeneracji sił oraz integracji zawodników.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, którzy po raz kolejny udowodnili, że sport dzieci nie jest im obojętny- dziękujemy!!!

Urząd Gminy Białowieża, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białowieży, Nadleśnictwo Białowieża, Bank Spółdzielczy w Hajnówce, Iwa Spółka z o. o. – Hotel Żubrówka, PTTK Odział im. J. J. Karpińskiego, Gospodarstwo agroturystyczne Dwór na Otulinie - Beata Bochenko-Pasyńczuk, Unikat Zakład Gastronomiczno-Noclegowy Ireneusz Bochenko, Monika Nowogrodzka, Pensjonat Gawra – Usługi turystyczne Stefan Bajko, Sklep Rybny s. c Z i M Dawidziuk, M. Dziubonos, Biuro Poselskie Posła Na Sejm R. P. Mieczysława Kazimierza Baszko, Sponsor anonimowy.

Klasyfikacja końcowa (najlepszy zawodnik): 

1. Białystok I (Wojtek Walicki)
2. UKS Olimpijczyk I (Szymon Jabłoński)
3. Kleszczele I (Białożyt Adrian)
4. UKS Olimpik Mońki I (Kuba Wojtach)
5. UKS „Rekord” Szepietowo I (Szymon Olędzki)

6. Wysokie Mazowieckie II (Norbert Borecki)
7. UKS Sokoły Dzadkowice I (Emil Śliwiński)
8. Szepietowo II (Bartek Maciejczuk)
9. Kleszczele II (Kacper Mucha)
10. UKS Olimpik Mońki II (Patryk Chojnowski)
11. Wysokie Mazowieckie I (Kamil Stanisławski)
12. Wysokie Mazowieckie III (Bartosz Żebrowski)
13. UKS Olimpijczyk V (Tomasz Kołodziński)
14. UKS Olimpijczyk III (Radosław Sobociński)
15. UKS Olimpijczyk IV (Marek Sieńczuk)
16. UKS Olimpijczyk VI (Tomasz Sieńczuk)
17. Białystok II (Adam Walicki) (poza konkursem - starsi)
18
. UKS Olimpijczyk II (Lickiewicz Michał) (poza konkursem - starsi)  

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz dopingowanie naszych drużyn.

Organizatorzy.