• Żubry
  • Sarny

Turniej piłki siatkowej o Puchar Prezesa OSP w Białowieży

Turniej piłki siatkowej o Puchar Prezesa OSP w Białowieży

W sobotę 4 lutego Ochotnicza Straż Pożarna w Białowieży organizowała turniej o Puchar Prezesa OSP w piłce siatkowej rozgrywany pod honorowym patronatem posła na Sejm RP Tomasza Cimoszewicza.

W zawodach udział  wzięły 4 drużyny: OSP Białowieża, Instytut Biologii Ssaków PAN w Białowieży, Białowieski Park Narodowy oraz KPPSP Hajnówka. Grano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Wszystkie zespoły podeszły do turnieju bardzo ambitnie, walcząc zacięcie o każdą piłkę. Dla drużyny gospodarzy był to jeden z elementów przygotowań do Mistrzostw LZS Województwa Podlaskiego, które już po raz kolejny odbędą się w kwietniu w Białowieży.

Wyniki poszczególnych spotkań:
OSP Białowieża-BPN 2:0 (25:13. 25:21)
IBS PAN-KPPSP Hajnówka 0:2 (22:25, 16:25)
IBS PAN-OSP Białowieża 0:2 (19:25, 15:25)
KPPSP Hajnówka-BPN 2:0 (25:10, 25:13)
KPPSP Hajnówka-OSP Białowieża 0:2 (20:25, 23:25)
IBS PAN-BPN 2:0 (25:16, 26:24)

Końcowa kolejność:
1. OSP Białowieża
2. KPPSP Hajnówka
3. IBS PAN
4. BPN

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych drużynach:
OSP Białowieża- Paweł Androsiuk
KPPSP Hajnówka- Rafał Smyk
IBS PAN- Rafał Kowalczyk
BPN- Wioletta Waszkiewicz

Skład OSP Białowieża: Piotr Orzechowski (kapitan), Walenty Leoniuk, Mateusz Gutowski, Paweł Androsiuk, Artur Kupień, Tomasz Androsiuk, Damian Buszko.

Organizatorzy zawodów serdecznie dziękują za pomoc techniczną Pani Halinie Niemcunowicz oraz Panu Tomaszowi Kołodzińskiemu.

Partnerzy zawodów: Platforma Obywatelska Powiatu Hajnowskiego, Rada Sołectwa Stoczek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białowieży.

Mateusz Gutowski