• Żubry
  • Sarny

X Memoriał im. Rafała Gontara – 22.10.2019 r.

X Memoriał im. Rafała Gontara – 22.10.2019 r.

Mija jedenaście lat od tragicznej śmierci Rafała Gontara, dobrego ucznia, bardzo dobrego siatkarza, wspaniałego kolegi...

Siatkarska, leśna rodzina co roku rozgrywa turniej piłki siatkowej poświęcony jego pamięci. W tym roku również w sali Technikum Leśnego doszło do pasjonujących pojedynków siatkarskich, które dostarczyły kibicom wielu pozytywnych wrażeń.

Wyniki poszczególnych spotkań:
RDLP Białystok-TL Białowieża 2:1
RDLP Białystok-Czerwony Dwór 2:1
RDLP Białystok-RDLP Olsztyn 1:2
Czerwony Dwór-RDLP Olsztyn 3:0
TL Białowieża-RDLP Olsztyn 1:2
TL Białowieża-Czerwony Dwór 2:1

Końcowa kolejność zawodów:
1. RDLP Białystok, 2 zwycięsta-1 przegrana
2. RDLP Olsztyn, 2 zwycięstwa-1 przegrana
3. Czerwony Dwór, 1 zwycięstwo-2 przegrane
4. TL Białowieża, 1 zwycięsto-2 przegrane

Nasza szkolna młoda drużyna na tle bardzo doświadczonych, dojrzało siatkarsko rywali, wypadła nadspodziewanie dobrze. W każdym spotkaniu walczyła o zwycięstwo. Po dwóch przegranych meczach sprawiła nie lada sensację wygrywając z Czerwonym Dworem, którego pozbawiła tym samym pierwszego miejsca. Mimo zajęcia ostatniego miejsca forma zespołu może napawać optymizmem przed najbliższymi spotkaniami.

Podstawowy skład zespołu:
1. Karol Kwasiński (kapitan)- atakujący
2. Jakub Bruszewski- przyjmujący
3. Maciej Domański- przyjmujący
4. Jan Mackiewicz- rozgrywający
5. Krystian Dutkowski- środkówy bloku
6. Hubert Danowski- środkowy bloku
7. Mateusz Strękowski- libero

Trener: Wojciech Gutowski

Z drużyną intensywnie pracuje liczne grono pierwszoklasistów: Jakub Dzieża, Jerzy Barejko, Mikołaj Małmyszko, Karol Konopko, Sebastian Leonowicz, Kacper Parafinowicz, Filip Świtecki.

Nagrody dla uczestników X Memoriału im. Rafała Gontara wręczyła Dyrektor TL Białowieża Pani Anna Kulbacka. Puchary i medale zostały ufundowane przez rodzinę Rafała, natomiast nagrody rzeczowe przez RDLP Białystok, RDLP Olsztyn oraz TL Białowieża.

Mirosław Waszkiewicz absolwent naszej szkoły z lat 70-tych sprawnie i profesjonalnie przeprowadził zawody. Oczywiście sędziował społecznie. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom oraz sponsorom naszego turnieju.

Wojciech Gutowski