• Żubry
  • Sarny

Koncert RZAWP w Białowieży

Koncert RZAWP w Białowieży

Na białowieskiej scenie wystąpił zespół, którego głównym celem jest kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo. W Białowieży Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zaprezentował się z programem patriotyczno-kolędowym.

Po raz pierwszy w Białowieskim Ośrodku Kultury odbył się niezwykle wyjątkowy koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. 16 grudnia 2017 sala kina Żubr pękała w szwach. Na białowieskiej scenie wystąpił zespół, którego głównym celem jest kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo. W Białowieży Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zaprezentował się z programem patriotyczno-kolędowym. W grudniowy sobotni wieczór mieszkańcy Białowieży mogli wysłuchać w wykonaniu ośmiu solistów, sekcji rytmicznej i kwartetu smyczkowego takie znane pieśni żołnierskie, jak: „Marsz pierwszej brygady”, „Pierwsza kadrowa”, „Serce w plecaku” czy „Pałacyk Michla”. W świąteczny zaś nastrój artyści ubrani w kontusze wprowadzili publiczność wspaniałym wykonaniem polskich kolęd: „Lulajże Jezuniu”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Oj maluśki, maluśki”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Bóg się rodzi”. Za występ zespół otrzymał gromkie brawa oraz regionalne upominki.

Po tej jakże wyśmienitej i niepowtarzalnej uczcie dla ducha Wójt Gminy Białowieża – Grzegorz Kasprowicz, Przewodniczący Rady Gminy – Krzysztof Zamojski oraz Wiceprzewodnicząca Rady – Elżbieta Laprus złożyli występującym artystom oraz wszystkim przybyłym gościom życzenia zdrowych, pogodnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia. Po krótkiej ekumenicznej modlitwie zebrani na koncercie mieszkańcy Białowieży podzielili się opłatkiem i prosforą, składając sobie płynące z głębi serca życzenia, a następnie udali się na degustację potraw wigilijnych oraz ciast, które tradycyjnie już przygotowali miejscowi restauratorzy i przedsiębiorcy: Hotel Żubrówka, Hotel Białowieski, Restauracja Carska, Restauracja Pokusa, Restauracja Parkowa, Piekarnia Hermes, Restauracja Biesiada.

Organizatorami spotkania świątecznego byli: Wójt Gminy Białowieża, Rada Gminy Białowieża, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Białowieski Ośrodek Kultury.