• Żubry
  • Sarny

Koncert Zakrocki & Olak

Koncert Zakrocki & Olak

23 lipca o godz. 19.00 w Teatrze w Teremiskach zagra duet kompozytorów- improwizatorów: Patryk Zakrocki i Marcin Olak.

Artyści koncentrują się na spontanicznym tworzeniu muzyki kameralnej, odnoszącej się do XX wiecznej muzyki europejskiej i amerykańskiej. Specyfiką zespołu jest spotkanie muzyków pochodzących z różnych światów. Wybór instrumentów i techniki gry pozwolą rozpoznać muzyczne fascynacje każdego z nich - u Marcina Olaka będzie to jazz i klasyka, u Patryka Zakrockiego „współczecha” i orient. Partyturę tworzy chwila obecna, obaj muzycy są przygotowani do tego, by wyjść na scenę "bez przygotowania" i pozwolić wybrzmieć tylko tym potrzebnym dźwiękom. Artyści mówią sami o sobie: "Układamy bukiety i wiązanki fal akustycznych, ozdabiamy je serpentynami i kokardami. Pływamy."

Marcin Olak- gitary
Patryk Zakrocki- altówka i skrzypce

Zakrocki i Olak wspólnie z Mikołajem Wieleckim wydali na początku roku płytę "Spontaneous Chamber Music", z której utworów można posłuchać tutaj: https://soundcloud.com/olakzakrockiwielecki

23 lipca, sobota, godz. 19.00, Teatr w stodole w Teremiskach, Teremiski 30, wstęp wolny