• Żubry
  • Sarny

Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie 2023

Sobota godz. 9.00

Szanowni Państwo!

Wzorem lat ubiegłych Gminna Biblioteka Publiczna im. Igora Newerlego w Białowieży pragnie serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Narodowym Czytaniu 2023, nad którym honorowy patronat objęła Para Prezydencka. Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. Podczas najbliższej edycji – już 9 września 2023 roku, o godzinie 9.00, na skarpie przed Urzędem Gminy zapraszamy do wspólnego czytania Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.

Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy.

Po wspólnej lekturze zapraszamy na warsztaty tworzenia autorskich zakładek do książek z suszonych polnych kwiatów i z cytatami z powieści Nad Niemnem.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Igora Newerlego w Białowieży

Plakat.jpg