• Żubry
  • Sarny

V Przegląd Kolędniczy w DPS - LEĆ, KOLĘDO LEĆ…

V Przegląd Kolędniczy w DPS - LEĆ, KOLĘDO LEĆ…

W dniu 21 stycznia 2016 r Dom Pomocy Społecznej „Rokitnik” w Białowieży miał zaszczyt gościć znakomite grupy kolędnicze przybyłe na V Przegląd Kolędniczy Domów Pomocy Społecznej Leć, kolędo leć...

Spotkanie z kolędą  popularyzuje tradycję bożonarodzeniowego kolędowania, umożliwia prezentację dorobku artystycznego zespołów i wymianę doświadczeń.

Przegląd utwierdził  w przekonaniu jak silna jest tradycja kolędowania, jak wielka jest potrzeba  spotykania się i wymiany doświadczeń. Dla osób niepełnosprawnych wspólne kolędowanie jest ogromnym przeżyciem i stanowi szczególną okazję do zaprezentowania talentu :wokalnego, instrumentalnego i teatralnego.

Na scenie mieliśmy przyjemność obejrzeć gwiazdy tradycyjne i współczesne, jasełka, kolędy i pastorałki, sceny obrzędowe oraz mnóstwo aniołów, pasterzy, diabełków i turonia. Jeszcze raz powróciliśmy do świątecznej, bożonarodzeniowej atmosfery.

V Przegląd Kolędniczy swoją obecnością zaszczycili Wicestarosta Powiatu Hajnowskiego Pani Halina Surel, Sekretarz Powiatu Hajnowskiego Pani Maria Owerczuk, członek Zarządu Pani Joanna Kojło oraz przedstawicielka firmy Ipson Pani Izabela Bondaruk.

Pan Dyrektor przywitał licznie zebranych gości. Przypomniał o krótkiej historii przeglądu dodając, że z roku na rok przybywa grup kolędniczych, więc tradycja będzie kultywowana.

Uroczystego otwarcia dokonały Panie Maria Owerczuk i Joanna Kojło.

Na scenie zaprezentowało się 12 grup kolędniczych min. z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hajnówce oraz Domów Pomocy Społecznej z Brańska, Siemiatycz, Jałówki, Czerewek, Tykocina, Garbar, Choroszczy, Łomży, Grajewa, Mocieszy i Białowieży.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki ,dyplomy oraz pluszowego żuberka.

Zabawa karnawałowa dopełniła całości  spotkania.

Czytaj całość na stronie DPS.